Bayram Nedeniyle Beşikdağı Teleferiğine İlgi Büyük

Beşikdüzü ile Beşikdağı arasına kurulan teleferiğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Beşikdüzü teleferiğine çok sayıda yabancı turistlerinde ilgisini çekti.

Giriş
Güncellenme

Beşikdüzü ilçesinde ilçe merkezi ile Beşikdağı arasından yapılan ve 3 bin 100 metre ile Karadeniz'in en uzunu olan teleferik hattı Ramazan Bayramı nedeniyle vatandaşların yoğun ilgisine mazhar oldu.  Karadeniz Bölgesi’nde Ordu’dan sonra ikinci teleferik hattı Beşikdüzü Belediyesi tarafından 2,5 yıl önce yapımına başlanmıştı. Hat ilçe merkezi ile 535 rakımlı Beşikdağı'na kadar uzanıyor.

Ramazan Bayramı dolayısıyla vatandaşların ücretsiz taşındığı teleferikle, birinci günü katılanların sayısı 315 kişi,  ikinci günü vatandaşların ilgisi daha fazla artarak 1035 kişi oldu. Bayram boyunca ücretsiz taşınan vatandaşlar toplam olarak 2 bin kişinin üzerinde taşındı.

Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakcıoğlu, Beşikdağ Turizm ve Doğa Sporları Merkezi'nin ve teleferik hattının tamamen bittiğinde bölge turizmine çok büyük katkısı olacağını, proje için şu ana kadar 75 milyon lira harcama yapıldığını tamamlanmasıyla bu rakamın 100 milyon lirayı geçeceğini söyledi.