Kaymakam Zaman Alaçam’a atandı

Vakfıkebir eski kaymakamlarından, Savaştepe Kaymakamı Fikret Zaman Samsun Alaçam Kaymakamlığına atandı.

Giriş
Güncellenme

İçişleri Bakanlığı 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Vakfıkebir eski kaymakamlarından,  Savaştepe Kaymakamı Fikret Zaman Samsun Alaçam Kaymakamlığına atandı.
         Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, aralarında vali yardımcısı ve kaymakamların da bulunduğu 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, aralarında vali yardımcısı ve kaymakamların da bulunduğu 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2. ve 3. maddeleri gereğince yapıldı.
        Şubat 2006 ile Ağustos 2010 tarihleri arasında Tonya ve Vakfıkebir Kaymakamlığı yapan Fikret Zaman sırasıyla Aksaray vali yardımcılığının ardından Çorum Vali yardımcılığı görevlerini ifa ettikten sonra son olarak Savaştepe kaymakamlığı görevini yürütürken Ağustos 2018 kararnamesiyle Samsunun Alaçam kaymakamlığına atandı.

FİKRET ZAMAN KİMDİR?

Kaymakamı Fikret Zaman; 1968 yılında Kars’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi mezunudur. Yüksek Lisansını Süleyman Demirel Üniversitesi Kamu Yönetimi Anabilim dalında tamamladı. İnhisar (Bilecik), Çağlayancerit (Kahramanmaraş), Keçiborlu (Isparta), Tonya ve Vakfıkebir (Trabzon) ilçelerinde kaymakamlık; Bingöl, Aksaray ve Çorum İllerinde Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2017/345 sayılı Yaz Kararnamesi ile 19.08.2017 tarihinde Savaştepe Kaymakamlığı görevine atanmıştı. İngilizce bilmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.