Mantar Üreterek Evlerine Destek Olacaklar

Akçaabat Ziraat Odası Başkanlığı ve Akçaabat Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü nün ortaklaşa düzenlediği İstiridye Mantar Yetiştiriciliği kursunda 2. Eğitim başlıyor.

Giriş
Güncellenme

Akçaabat ta düzenlenen 1.Mantra yetiştiriciliği kursunda 50 Çiftçiye Darıca Mahallesinde uygulamalı mantar kursunda mantar üretimi

Yapılmıştı.

Akçaabat Ziraat Odası Başkanı Mustafa Hikmet Eyüpoğlu İstiridye Mantar Yetiştiriciliği kurslarının ikincisini düzenliyoruz. Amacımız ilçemizde fındık ve sebzeciliğin yanında mantar üretimini artırarak tarımsal çeşitliliği ve çiftçilerimizin gelir ve refah seviyelerini artırmaktır. Eğitimlerimizin teorik kısmını eğitim salonumuzda uygulamalı eğitimleri Emine Bayram a ait Darıca Mahallesindeki mantar seralarında düzenleniyoruz.
        15 Ekim Pazartesi günü ikinci Mantar yetiştiriciliği kursumuz başlıyor. Çiftçilerimizin kurlara talebi yüksek birinci Kursumuzu 50 kursiyerin katılımı ile tamamladık ikinci kursumuza 70 başvuru aldık ve eğitimine başlayacağız. Kurslara özellikle ev hanımlarının başvurusu daha yüksek ev işlerinin yanında aile ekonomisine ek gelir getirecek ve rahatlıkla yapılabilecek bir iş. Eğitimler İl Tarım Orman Müdürlüğü Teknik Personeli Ziraat Yüksek Mühendisi Fadıl Öztürk tarafından verilecek.