Bilim, sanat ve teknoloji şenliği

Köy Enstitülerinin kuruluşunun 80.Yılı nedeniyle Beşikdüzü Fen Lisesi tarafından okul yerleşkesinde Bilim, sanat ve teknolojide yolculuk konulu iki gün sürecek şenlik düzenlendi.

Giriş
Güncellenme

Okul yerleşkesinde düzenlenen bilim, sanat ve teknoloji şenliğinde okul yerleşkesinin yeniden dizayn edilmesi maket halinde görücüye çıkarıldı. Maket ziyaretçiler tarafından olumlu bulundu. Ayrıca öğrenciler tarafından hazırlanan ve ziyaretçiler tarafından bir çok bilimsel çalışma ziyaretçiler tarafından takdir topladı.
               Şenlikte Köy Enstitülerinde bilim, sanat ve teknoloji konulu panelde konuşmacı olarak Trabzon Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi Nurettin Atalay,  Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Mimar Beyza Atalay ve Köy Enstitüleri hakkında tez çalışması yapan Emre Karadeniz’in konferansı izleyiciler tarafından ilgiyle izlendi
              İki gün sürecek olan şenliklerde Köy Enstitüsü belgeseli, tiyatro, müzik dinletisi, ebru atölyesi, Köy Enstitüsü ve öğretmen okulu sergisi, üç boyutlu tasarım ve 38 yazıcı kullanma atölyesi gibi çeşitli faaliyetler yapılacak. Şenliklere yurdun dört bir köşesinden gelen Beşikdüzü Öğretmen Okulu mezunları da katıldı.