RADİKAL KARARLAR ALACAĞIZ

Başkan Ahmet Ağaoğlu, ligde pazar günkü Konyaspor sınavını kayıpsız geçmeleri halinde Beşiktaş derbisinin sezonun en anlamlı maçı olacağını söyledi.

Giriş
Güncellenme

Süper Lig'de son 9 haftada 7 galibiyet, 2 beraberlik aldıklarını belirterek, "3 maçımız kaldı. Oynadığımız futbol veya aldığımız galibiyetlerin anlam kazanması için kalan 3 maçı da galibiyetle tamamlamalıyız. Takım olarak bunu yapacak güçteyiz. Ligi üçüncü ve hatta matematiksel olarak baktığımızda daha yukarılarda bitirme şansımız da var. İyi bir sezon geçirdik. Beklentilerin üstündeyiz. Son saniyelerde kaybettiğimiz maçlarla 10 puan yitirdik ama bunlar futbolun içerisinde var" ifadesini kullandı.

Ağaoğlu, takımdaki genç oyuncuların durumuna ilişkin ise şunları kaydetti: "Gençlerle ilgili ücret politikasını gözden geçireceğiz. Benim verdiğim para veya buna yakın bir ücret oyuncuma ödeniyorsa orada benim talep edeceğim parayı ikinci plana iter. Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür'ün bir sezon daha kalıp takımı farklı yerlere taşımaları belki de birinci önceliğimiz olacak. Abdülkadir ve Yusuf, Avrupa'nın en iyi kulüplerine layık. Giderseler gittikleri yerde Trabzon'u, Trabzonspor'u ve Türkiye'yi temsil edecekler. Marka elçisi olmaları lazım. Göndermiş olmak için veya kulübün kasasına para koymak için biz buradan oyuncu göndermeyiz. Bu kesinlikle olmaz."

RADİKAL KARARLAR ALACAĞIZ

Ağaoğlu, altyapı için önemli kararlar alacaklarını belirterek "Bölgedeki diğer kulüpler de bizim pilot takımımız. Hekimoğlu'nu tebrik ediyorum, orada, bizim o ligde bir takımımız olması gerekiyordu. Birinci Lig'de de pilot takım olarak kullanabileceğimiz bir takımımız var. Altyapı için iki gündür hocayla görüşmelerimiz devam ediyor. Altyapıda radikal kararlar alıp ciddi bir program uygulayacağız"

İSTANBUL'DAN BİR TAKIM OLABİLİR

Trabzonspor için altyapının çok önemli olduğunu vurgulayan Ağaoğlu, "İstanbul'da Birinci Lig'deki bir takım olabilir. Hekimoğlu, Of ve Yomra üzerinden gidip altyapımızı daha canlı bir şekilde hayata geçirme düşüncemiz var. Abdülkadir'ler, Yusuf'lar, Uğurcan'lar sürdürülebilsin diye. Sürdürülebilir bir başarı istiyorsanız bunun temeli Trabzonspor'un altyapısından geçiyor. Bundan asla taviz verme gibi bir lüksümüz yok" dedi.