"Kadir Gecesi Özel Programı"na yoğun ilgi

Vakfıkebir İlçesi'nde, ilk kez düzenlenen ve sabaha kadar devam eden "Kadir Gecesi Özel Programı"na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Giriş
Güncellenme

Kadir Gecesi dolayısıyla ilçe müftülüğü tarafından merkez yeni camide icrâ edilen "Kadir Gecesi Özel Programı"nda vatandaşlar, sabah namazına kadar geceyi ibadetle geçirdiler.

İlçede ilk kez gerçekleştirilen program yatsı, terâvih ve vitir namazlarının kılınmasının ardından çay ikramıyla başladı. Din görevlileri ve vatandaşların iştirâkiyle okunan hatmi şerifin ardından İlçe Vaizi Ekrem Akbaş cemaate tesbih namazı kıldırdı. Daha sonra vatandaşlar münferiden kaza ve nâfile (sevâbî) namazları ile teheccüd namazı kıldılar ve bir süre tefekkürle meşgul oldular. Tevbe ve istiğfâr, tesbihât; Kelime-i Tevhîd, salâtü selâm, tesbih ve tehlillerin ardından İlçe Vaizi Osman Öztürk, gecenin önemi ve faziletini de ifade eden cümleleriyle, okunan hatmi şeriflerin duâsını yaptı.

İlçede ilk kez yapılması cemaat tarafından takdirle karşılandı.

Kadın erkek, genç yaşlı yaklaşık 400 kişinin iştirak ettiği "Kadir Gecesi Özel Programı", hayırsever vatandaşların katkılarıyla verilen sahur ikramının ardından, İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal'ın kıldırdığı sabah namazı, tesbihât, duâ ve Kur'an-ı Kerim tilâvetiyle sona erdi.

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni tümüyle namaz, Kur'an tilâveti, tefekkür, tesbihât ve duâ ile ihyâ etmiş olmanın manevi haz ve heyecanını yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar, geceyi sabaha kadar ibadetle değerlendirme imkanı ve fırsatını kendilerine sağlayan başta  İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal'a ve personeli ile emeğikeçen herkese teşekkür ettiklerini  ifade ettiler. Vatandaşlar ayrıca bu uygulamanın bundan sonraki yıllarda da devam ettirilmesini istediler.