”Öğrenme Şenliği”nde yüzlerce eser göz kamaştırdı

Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi yılsonu “Öğrenme Şenliğini” yoğun katılımla kurum bahçesinde gerçekleştirilirken, şenlik adeta ‘’Biz Büyüklimanız’’ dedirtti.

Giriş
Güncellenme

10 aylık çalışma sonunda ortaya çıkan eserler halkın hünerleri ve öğreticilerin ustalığıyla hayat bulmuş eserlere dönüştü. Çok sayıda eserin sergilendiği ve yapılma aşamalarının sunulduğu sergide onlarca başlık altında yüzlerce eser ortaya koyuldu. Özellikle el sanatları, kuyumculuk teknolojisi, giyim üretim teknolojisi, Filmografi, resim sanat eğitimi, keman, bağlama, gitar, kemençe, tiyatro, piyano, karate, teakwondo, özel eğitim, ahşap işleme, halk oyunları gibi alt başlıklarda mesleki sosyal ve kültürel kurs dallarında birçok eser sergilendi.

247 kursta toplam 4785 kursiyer katıldı

 Kurum müdürü Mustafa Birol Yüksek, 2018/2019 Eğitim öğretim yılında halk eğitimi merkezi müdürlüğü olarak merkez binamız, mahallelerimiz, Gençlik Merkezi, ilçe spor müdürlüğü ve okullarımız bünyesinde 141 genel kurs, 101 Mesleki Kurs,4 okuma yazma kursu,1 Üniversiteye Hazırlık kursu olmak üzere toplam 247 kurs açmış bulunmaktayız. Bu kurslara toplam 4785 kursiyer katılmıştır. İlçe nüfusumuzun %18’lik kesime ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kurslarda 55 usta öğretici ve 17 öğretmen görev aldığını ifade etti.

    Halkımızın ihtiyaçlarına göre her mahallemizde kurs açma çalışmasında bulunduklarını ifade eden Müdür Yüksek; halkımıza usta öğreticilerimiz sayesinde yeni beceriler kazandırmanın yanında kursiyerlere sosyalleşmeleri için imkânlarda sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yaz döneminde açılacak olan öğrencilerimize yönelik kurslarla da halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda yılsonu öğrenme şenliğimizi kurumumuz bahçesinde gerçekleştirmiş olup yıl boyu hazırlanılan emek verilen tüm branşlara ait eserleri sergilemiş olduk. Şenliğimize katılımlarından dolayı ilçe kaymakamımın Sayın Mesut Yakuta’ya, belediye başkan yardımcımız Sayın Ahmet Salih Birinci’ye, ilçe milli eğitim müdürümüz Sayın Samim Aksoy’a, daire amirlerine, ilçemiz halkına ve tüm çalışma ekibime teşekkür ediyorum. Yeni dönemde gelişmeye açık bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğimizi beyan eder ilçemizin insan kalitesine katkı sunmayı kendimize görev ve sorumluluk olarak bilmekteyiz. Biliyoruz ki hiçbirimiz hepimiz kadar akıllı değiliz. İlçemiz halkı ve tüm kurumların katkılarıyla yediden yetmişe tüm bireyler bizim kapsamımızda olacaktır dedi.

      Şenliğin açılış kurdelesini İlçe Kaymakam Mesut Yakuta ve katılımcılar tarafından kesildikten sonra sergi alında bulunan yüzlerce eserler katılımcıların beğenisine sunuldu.