TCG KARABİGA (P-1205) harp gemisinde

TCG KARABİGA (P-1205) harp gemisinde şehit aileleri ve gaziler onuruna öğlen yemeği düzenlendi.

Giriş
Güncellenme

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait  KARABİGA (P-1205) harp gemisi, Karadeniz Uyum Harekatı kapsamında Vakfıkebir  Limanı’nda ziyarete açıldı. TCG KARABİGA (P-1205) harp gemisinde şehit aileleri ve gaziler onuruna öğlen yemeği düzenlendi

Trabzon Deniz Komutanı Deniz Kıd. Alb. Bünyamin Dayıoğlu ve Deniz Yzbş. Muharrem Muharremoğlu,ndan oluşan heyet önce Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta ve Belediye Başkan Vekili Enver İskenderoğlu’nu makamlarında ayrı ayrı  ziyaret ettiler. Belediye Başkan Vekilimiz Enver İskenderoğlu, Komutanlara 'Osmanlı Belgelerinde Vakfıkebir ve Hicranlı Yıllarında Vakfıkebir' isimli kitaplarımızı hediye etti.

Karadeniz Uyum Harekatı (KUH) kapsamında Vakfıkebir  Limanı'na demirleyen TCG KARABİGA (P-1205) harp gemisinde şehit aileleri ve gaziler onuruna öğlen yemeği düzenlendi. Düzenlenen yemeğe Kaymakamımız Sayın Mesut Yakuta, Belediye Başkan Vekili Enver İskenderoğlu ve Sosyal Hizmet Müdürü Yaşar Saral eşlik ettiler.

Vakfıkebir Limanında ilk kez savaş gemisi ziyarete açılan TCG KARABİGA (P-1205) harp gemisi bu gün  10.00-19.00 saatleri arasında  vatandaşlar tarafından ziyaret edilebilecek.

Karadeniz Uyum Harekâtı kapsamında Vakfıkebir  Limanı’na aborda  olan TCG KARABİGA (P-1205) harp gemisi Karadeniz’in Deniz Güvenliği Kapsamında, Türk Deniz Kuvvetleri 1 Mart 2004 tarihinden itibaren, Karadeniz Uyumu Harekatını (Operatıon Black Sea Harmony) başladı. bu kapsamda Karadeniz Uyumu Harekatı, fırkateynler, hücumbotlar, korvetler, Türk tipi karakol botları ve denizaltılardan oluşan bir görev grubu ile icra edilmektedir. Ayrıca, harekata helikopterler, deniz karakol uçakları ve sahil güvenlik botları ile de destek sağlanmaktadır. Karadeniz Uyumuna katılacak diğer ülke unsurları ile bilgi değişimi ve koordinasyonun tesis edilmesi maksadıyla Karadeniz Uyumu Harekâtı Daimi Koordinasyon Merkezi’nin planlanmasında Karadeniz’in çeşitli limanlarında vatandaşların  ziyaretine açılıyor.