TEKNOFEST 2019'da Trabzon Başarısı

Trabzon Bilgisayar Bilimleri ve Tasarım Becerileri Merkezi’nden büyük başarı.

Giriş
Güncellenme

Bu yıl yapılan TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde   "Uçan araba tasarım" yarışmasında onlarca proje içerisinde Trabzon Bilgisayar Bilimleri ve Tasarım Becerileri Merkezi birinci oldu.

Trabzon Bilgisayar Bilimleri ve Tasarım Becerileri Merkezi ortaokul düzeyi öğrencileri, Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde, İnsanlık Yararına Teknoloji kategorisinde, Bluetooth ile Wi-fi Sinyallerinin Kontrolü ve Dışa Açılan Kapılar İçin Uyarı Sistemi isimli projeler ile sunumlarına başladılar. Ortaokul, Lise ve Üniversite düzeyinde katılımcılar arasından finale kalmıştı.

"SAVAŞAN İHA" Yarışmasında Trabzon Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezi'miz TAYFA takımı ve UÇAN ARABA TASARIM YARIŞMASI" nda ise Trabzon Naci Orhan Bilgisayar Bilimleri ve Kodlama Eğitimi Merkezimiz HAVALİ BİLYALİ takımı 1. lik ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Fuar alanını gezen ve Festivalinde   "Uçan araba tasarım" projesini beğenen vatandaşlar,  Eymir'e bundan sonraki bilimsel yaşantısında başarılar diliyoruz. Ülkemizin böyle çocuklara çok ihtiyacı var. En azından memlekette olan çocuklar için itici bir güç olur ve bu başarılara tüm çocuklarımız ulaşır.  Bu çocukların ve gençlerin ellerinden tuttuğumuzda onlarca Eymir'ler yetişeceğine gönülden inanıyorum..Eymir'in danışman ve Öğretmenlerini kutluyoruz dediler.