“Ailemle spor yapıyorum” Ya siz!

Vakfıkebir İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü gençleri zararlı alışkanlıklardan korumak için “Ailemle spor yapıyorum” etkinliği düzenledi.

Giriş
Güncellenme

Etkinlik ilk olarak Taekwondocu sporcuların aileleriyle birlikte spor salonunda spor yapmalarıyla başladı. İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Yunus Ali Civil; “Vakfıkebir’de yediden yetmişe sporu seven ve spor yapan mutlu bir toplum oluşturmak amacında olduklarını söyledi.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Yunus Ali Civil yaptığı açıklamada; velilerimiz zaman zaman bizlere serzenişte bulunuyorlar. Çocuğum spora gidiyorum diyor evden çıkıyor nereye gidiyor nerede nasıl spor yapıyor bilmiyoruz. Onların meraklarını gidermek Velilerimizi spor alanlarına çekmek, onların spor alanlarında çocuklarıyla zaman geçirmesini ve beraber  spor yapmasını çok önemsiyoruz. Ailelerimizi spor alanlarına çekerek çocuklarının çalışma ortamlarını görmelerini sağlamak,  onlarında spor yapabileceklerini onlara göstermek. Onlara Çocukları ile beraber antrenman yaptırarak, çocukları ile onları oynatarak bir yerde sporu sevdirmek çocukları ile spor yapmanın zevkini onlara tattırmak istiyoruz. Ailelerimizi spor alanlarına çekmek aile olarak toplum olarak birlikte spor yapmak bir şeyleri paylaşmak ve başarmak bunun mutluluğunu hep beraber yaşamak amacındayız. Spor yaparak mutlu bir aile, mutlu bir toplum hedefimizdir. İnşallah bunu gençlerimiz sayesinde ailelerimize sporu sevdirerek başaracağız. Vakfıkebir de yediden yetmişe sporu seven ve spor yapan mutlu bir toplum oluşturmak amacında olduklarını ifade etti.

Çocuklarıyla spor yapmanın keyfini çıkaran aileler,  Müdür Civil’e teşekkür ettiler.