Öğrencilere Moral-Motivasyon Semineri Verildi

Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından lise mezunu öğrencilere yönelik açılan üniversiteye hazırlık ve destekleme kursu başladı.

Giriş
Güncellenme

Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından lise mezunu öğrencilere yönelik açılan üniversiteye hazırlık ve destekleme kursu Vakfıkebir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitime başladı.  Kursun planlanması, eğitim kadrosu, hedef kitlesi ve amaçları konusunda Merkez Müdiresi Cemile Kahyaoğlu tarafından öğrenci ve velileri bilgilendirdi.

Merkez Müdiresi Kahyaoğlu “Merkezimizde hazırlık ve destekleme kursu daha önceki yıllarda da açılmıştır. Lise mezunu yüze yakın öğrenci böyle bir kurs talebiyle 2019-2020 eğitim döneminde Müdürlüğümüze başvurdu. Bölgemizdeki eğitimin çıtasını üst basamaklara taşımak, gençlerimize kaliteli hizmet sunmak, sosyal sorumluluk anlayışında örnek olabilmek adına, alanında uzman ve deneyimli, çevresinde sevilen, gönüllülük felsefesiyle hareket eden öğretmenlerimiz kursta görev aldılar.” dedi.

“Kursun ilk etkinliği olarak YKS adayı öğrencilerin moral ve motivasyonlarını artırmak, akademik başarılarını yükseltmek, sosyal ve eğitim ortamlarında mutlu olabilmek, sağlıklı ilişkiler kurmak, kendisiyle barışık yaşamak, hedeflediklerine ulaşabilmek için süreci doğru yönetmek amaçlı YKS 2020 semineri düzenledik.”

Seminer Vakfıkebir Turizm Otelcilik Uygulama Otelinin Konferans Salonunda yapıldı. Özel koçluk merkezi ve bir yayınevinin destek verdiği semineri Öğrenci Koçu ve Eğitim Danışmanı Alpay Tunaçay sundu. Eğitim Koçu Alpay “hedef oluşturma, verimli, mutlu ve başarılı ders çalışma, zaman yönetimi, kaygı ve duygu kontrolü,  çalışma ortamı, kendini tanıma, sorumluluk duygusu, olumlu düşünme” konuları üzerinde ağırlıklı olarak aktarımlar yaptı. Ayrıca yanlış bilinen uygulamalar, ailelerin sınav yaklaşımları, süreç odaklı sorunlardan da örnekler verildi.