İlçe İstişare Toplantısı Yapıldı

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim Ak Parti Akçaabat İlçe Danışma Toplantısına katıldı.

Giriş
Güncellenme

İlçe Danışma Meclisi Toplantısına Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim,  İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, Kadın ve Gençlik Kolları başkanları, Parti Yöneticileri, mahalle başkanları, partililer, muhtarlar ve üyeler katıldı.
         Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim toplantıda katılımcılara karşı yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi “vatanımızın güvenliği, Milletimizin istikbali için Kahraman Ordumuz, Suriye 'de Barış Pınarı Harekatı'nı yürütmektedir. Türk Milleti tek yürek olarak ordusunun, kahraman Mehmetçiğinin yanındadır. Aklımız ve kalbimiz cephe hattında, dualarımız kahramanlarımız içindir. Barış Pınarı harekatında şehit olan askerlerimize ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum.
        Gönül Belediyeciliği kapsamında, Akçaabat sevdasıyla çıktığımız milletimize hizmet yolunda, durmadan, yılmadan ekibimizle, Büyükşehir Belediyemizle, diğer kamu kurumlarıyla istişare halinde çalışarak daha güzel yarınlara Akçaabat’ımızı taşıyacağımızı her defasında ifade ediyorum. Bakın bu kapsamda Büyükşehir belediyemizle otopark sorunumuz görüşüyoruz ve bu noktada epeyce mesafe kat etik. Yine turizm şehri Akçaabat’ımıza neler katabiliriz, Akçaabat’ın turizmini nasıl canlandırırız düşüncesiyle projeler üretiyoruz. Akçaabat’ın geleceği için vizyon projeler hazırlıyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta içi İlçe yöneticilerimizin de yer aldığı bir heyetle Ankara’ya gittik. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımızı, Milli Eğitim Bakanımızı, Çevre ve Şehircilik Bakanımızı, milletvekillerimizi, bürokratlarımızı, genel müdürlerimizi ziyaret ettik. Ziyaretlerimizde Akçaabat’a neler yapabiliriz? Akçaabat’ı proje şehri, marka şehir haline nasıl getirebiliriz diye istişarelerde bulunduk. Bu bağlamda ziyaretlerimizin olumlu geçtiğini buradan belirtmek istiyorum. İyi neticeler aldığımıza ben inanıyorum. Huzurlarınızda Bakanlarımıza, milletvekillerimize ve bürokratlarımıza teşekkür ediyorum.
       Yaşadığımız bu güzel şehrin insanını, coğrafyasını, her gün ayak bastığımız toprağını, toplumsal değerlerini, geleneklerini, beklentilerini, sorunlarını çok iyi biliyorum. Bu nedenle Akçaabat gibi bir şehrin sorumluluğunun ne kadar ağır olduğunun bilinci içerisindeyim. Biz Akçaabat’ın geleceğini planlamak ve yenilemek iddiasındayız. Bu yüzden herkesin katkıda bulunacağı, birlikte yöneteceğimiz bir belediyeciliği inşa etme kararlılığındayız. Her fırsatta vatandaşlarımızla bir araya gelmeye gayret ediyoruz. Mahalle mahalle, sokak sokak dolaşarak sorunları, aksaklıları yerinde dinliyor ve çözüm üretiyoruz. Bunun yanında çok yoğun bir çalışma programımız olmasına rağmen Belediyeye gelerek taleplerini, şikayetlerini iletmek isteyen vatandaşlarımıza gerek şahsım gerekse Başkan Yardımcılarım geniş zaman ayırıyor ve istekleri, sorunları gidermeye çalışıyoruz. “Halka hizmet Hak’ka ibadettir” anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz.  29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı şimdiden tebrik ediyor, milletimize sağlık, huzur ve esenlik diliyorum. Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Cumhuriyetimizin 96'ıncı kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.” dedi.
     Konuşmasının ardından Belediye Başkanımız Osman Nuri Ekim yapılan çalışmalar hakkında katılımcılara slaytgösterisi sundu.