SOSA İLE ANLAŞMA TAMAM

Trabzonspor Yönetimi, yeni sözleşme konusunda Arjantinli yıldız ile el sıkıştı.

Giriş
Güncellenme

Sezon başından beri müthiş bir futbol sergileyen ve Trabzonspor'da ki en iyi dönemini geçiren Sosa, 2022’ye kadar Bordo Mavili formayı giymeye devam edecek. Yıllık ücreti 3 milyon 240 bin Euro olan Sosa ile aynı rakam üzerinden el sıkışıldığı öğrenildi.

3.2 Milyon Euro ..

3.2 milyon Euro’nun dışında Sosa’ya herhangi bir maç başı ücret ödenmeyecek. Bu rakam, aynı zamanda Trabzonspor’da tavan ücret kabul edilecek. Mevcut kadroda sadece Daniel Sturridge, Sosa’dan fazla kazanıyor. O da imza parası ile birlikte yıllık 3.5 milyon Euro alıyor.

Resmi Açıklama Bekleniyor ..

Bordo Mavili yönetim, kısa zaman içinde Sosa’nın sözleşmesiyle ilgili resmi açıklamayı yapmaya hazırlanıyor. Sadece Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun değil, hocası Ünal Karaman’ın da, “Performansıyla gurur duyuyorum” dediği Tangocu, 2022’ye kadar kaptanlık pazubandını takmayı sürdürecek.

Ligde Maç Kaçırmadı ..

2017-2018 sezonunun devre arasında Milan’dan transfer edilen Sosa, bugüne kadar Trabzonspor formasıyla 74 resmi maça çıktı. Bu karşılaşmaların 65’inde 11’de olan Arjantinli maestro, 8 gol atarken, 10 da asist yaptı. Tangocu bu sezon ise sakatlıklardan dolayı sıkıntı çeken Trabzonspor'da tek bir lig maçı bile kaçırmadı.