16 Yayla Evinde Hırsızlık

16 Yayla evinde hırsızlık yapanlar jandarma ekiplerince yapılan eş zamanlı operasyon ile yakalandılar

Giriş
Güncellenme

Beşikdüzü, Tonya ve Vakfıkebir halkının kullandığı yaylalarında geçen hafta hırsızlık amaçlı 17 evde hırsızlık yapan 3 şüpheli, çaldıkları malzemelerle beraber yakalanarak tutuklanma istemiyle mahkemeye çıkarıldılar. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
          Edinilen bilgilere göre: 05 Kasım 2019 günü Trabzon'un Beşikdüzü İlçesi Dağlıca Mahallesi halkının kullandığı İzmiş Tepe Yaylasında bulunan 7 adet yayla evinin soyulması olayı ile ilgili Beşikdüzü ilçe jandarma komutanlığınca yapılan istihbari çalışma sonucu Trabzon da ikamet eden 2 şahıs ve Vakfıkebir de ikamet eden 1 şahsın 14. Kasım 2019 günü evlerinde Şalpazarı ve Vakfıkebir ilçe jandarma Komutanlığı ile Tonya İskender’li Jandarma Karakol Komutanlığınca sabaha karşı yapılan eş zamanlı operasyon ve aramada İ.A, M.U, S. Ç. isimli şüpheliler ile çok sayıda inşaat ve hurda malzemeleri ele geçirildi. 
         Şüphelilerin yapılan sorgulamasında Vakfıkebir İlçesi Sekmenli Mahalle'lilerinin kullandığı Hasandüzü Yaylasında 6, Tonya İlçesi İskenderli Mahalle'si halkının kullandığı İzmiş Yaylasında 2 ve Ortahisar da 1 Adreste de hırsızlık yaptıkları tespit edilmiştir.15 Kasım 2019 günü  Jandarma ekiplerinin kontrolünde önce sağlık muayeneleri yapıldıktan sonra adliyeye sevk edilen sanıklar tutuklanma istemiyle mahkemeye çıkarıldı.sanıklar çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.