Büyükliman Bölgesi’ne doğalgaz müjdesi bekleniyor

AK Parti Trabzon Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Av. Salih Cora, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den Büyükliman Bölgesi’ne doğalgaz müjdesi beklediğini ifade etti.

Giriş
Güncellenme

AK Parti Trabzon Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Av. Salih Cora, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e enerji dağıtım şirketlerine yönelik hamle yapmaları çağrısında bulundu

Dağıtım Şirketlerinin Olduğu Yerde Chp’ye Gerek Yok

Cora: “Dağıtım şirketlerinin olduğu yerde CHP'ye gerek yoktur. Orada ana muhalefet partisi gibi ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Özellikle kırsalla hiçbir şekilde ilgilenmiyorlar. Bu konuda gerekli müeyyidelerinizi ortaya koymanızı istiyoruz” dedi

AK Parti Trabzon Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Av. Salih Cora, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e enerji dağıtım şirketlerine yönelik hamle yapılması yönünde çağrıda bulundu. “Dağıtım şirketlerinin olduğu yerde CHP'ye gerek yoktur” diyen Cora, şu ifadeleri kullandı: “Orada ana muhalefet partisi gibi ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Özellikle kırsalla hiçbir şekilde ilgilenmiyorlar. Bu konuda gerekli müeyyidelerinizi ortaya koymanızı istiyoruz. Çok ciddi sorunlar yaşıyoruz, otuz yıllık, kırk yıllık hatları değiştirmekte, çürümüş ve kullanılamaz hale gelen elektrik direklerini değiştirmekte zorluklar yaşıyoruz. Bunlara karşı bakanlık olarak denetleyici vazifenizi daha fazla yapmanızı istiyoruz. Kendileriyle görüştüğümüzde her zaman naiftirler elbette, olumlu yapıcı yaklaşımları vardır ama çözüm üretmekte ticari kaygılarla hareket ettiklerini görüyoruz ve sorunlar yaşıyoruz” dedi.

Şalpazarı, Tonya Ve Düzköy’e Doğalgaz Müjdesi Bekliyoruz

Cora, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den Vakfıkebir ve Beşikdüzü organize sanayi bölgelerinin ardından Şalpazarı, Tonya ve Düzköy ilçelerine de doğalgaz iletim hattının getirilmesini de talep ederken, “Sayın Bakanım, memleketimizi ziyaret ettiniz, sizlere özellikle teşekkür ediyoruz. Orada Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, Vakfıkebir ilçemize ve Beşikdüzü ilçemizin organize sanayi bölgelerine doğal gaz iletim hattı ulaşmak üzeredir. Aynı şekilde, orada aynı güzergâhta bulunan Şalpazarı, Tonya ve Düzköy ilçelerimize de doğal gaz iletim hattının getirilmesini sizlerden bir müjde olarak bekliyoruz, bu konudaki çalışmalarınızı merak ediyoruz” ifadelerini kullandı.