“Muhammet Taş Yerel Gazetecilik Ödülleri”

Geçtiğimiz ay vefat eden Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Merhum Muhammet Taş için “Yerel Gazetecilik Ödülü” yarışması düzenlenecek.

Giriş
Güncellenme

Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti lokalinde yönetim kurulu ve denetim kurulu Başkan Aydın Gelleci başkanlığında toplantı. Toplantıda Şalpazarı ilçesinde yaklaşık üç yıldır faaliyet gösteren ve devlet kurumlarının yanı sıra ülkemizin önemli firmalarına şapka üretimi yapan Anadolu Şapka, Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti (BGC) üyelerine anlamla bir jest yaptı. Anadolu Şapka cemiyet üyeleri için ürettiği şapkaları BGC yönetimine teslim etti.

Merhum Taş’ın anısına 2020 Yılında Yarışma düzenlenecek

         Toplantıda alınan yönetim kurulu kararıyla geçtiğimiz ay amansız hastalığa yenilerek vefat eden yönetim kurulu üyesi Muhammet Taş’ın yerine yedek üyelerden Şalpazarı Ses Gazetesi Sahibi Mustafa Özcan getirildi. Toplantıda ayrıca 2020 yılında 2019 yılı içinde üretilen haber ve eserleri kapsayan “Muhammet Taş Yerel Gazetecilik Ödülleri” yarışması yapılmasına da oy birliği ile karar verildi. Yarışma Yönetmeliği ve jürisinin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Ayrıca Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti’nin yayın organı olan “Büyükliman” dergisinin ikinci sayısının da Ocak ayında çıkarılması kararlaştırıldı. Dergide yayımlanacak konular belirlendi.
       Toplantı sonunda açıklama yapan BGC Başkanı Aydın Gelleci, “Aldığımız kararlar hayırlı olsun.  Muhammet Taş kardeşimizi unutmayacağız, unutturmayacağız.” Dedi.
        Başkan Gelleci, Anadolu Şapka’ya da teşekkür ederek, “Şalpazarı’ndan tüm Türkiye’ye şapka imalatı yaparak, hem istihdam hem de ekonomik anlamda Büyükliman Bölgesine yatırım gerçekleştiren ve BGC üyelerine şapka üreterek jest yapan Anadolu Şapka firması sahibi Ömer Özdemir’e teşekkür ediyoruz. Şalpazarı’nda faaliyet gösteren Anadolu Şapka ülkemizde yaşanan ekonomik krize inan Şalpazarı Merkezde 40 işçi, Beşikdüzü’nde bulunan cezaevinde 30 işçi olmak üzere toplamda 70 kişiyle istihdama devam ediyor. Üyelerimiz cemiyet merkezine ulaşarak şapkalarını alabilirler.” diye konuştu.