Kaymakam Bakkal, Lice Belediye Başkanlığına kayyum olarak atandı

2012 yılında Şalpazarı İlçesinde Kaymakamlık görevi yapan Cevdet Bakkal, Lice Belediye Başkanlığına vekâleten kayyum olarak atandı.

Giriş
Güncellenme

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak, Terör Örgütü Propagandası Yapmak, Örgütün veya Amacının Propagandasını Yapmak" suçlarından soruşturma yürütülen ve bu kapsamda gözaltı kararı bulunan Diyarbakır ili Lice Belediye Başkanı Tarık Mercan'ın yerine Lice Belediye Başkan Vekili olarak Lice Kaymakamı Cevdet Bakkal getirildi.

Bakanlık açıklamasında şunlar kaydedildi: “Belediye Kanununun 45 inci maddesi uyarınca yine Belediye Kanununun 46 ncı maddesi kapsamında Lice Belediye Başkan Vekilliğine Lice Kaymakamı Cevdet BAKKAL Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirmeleri yapılmıştır.”

Kaymakamı Cevdet BAKKAL kimdir?

1983 yılında Giresun’un Görele İlçesi’nde doğdu. Orta ve lise öğrenimini Giresun’da tamamladı. Lisans eğitimini ise Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F. Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayarak 2006 yılında mezun oldu. Evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.    İstanbul Defterdarlığı Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı’ndaki memuriyetinin ardından 2011 yılında Mersin Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Niğde İlinde Teftiş, Van İli, Erciş İlçesi ile Mardin İli, Kızıltepe İlçesi’nde Kaymakam Refikliği stajlarını tamamlamasına müteakip Trabzon İli Şalpazarı İlçesi ve Bilecik İli Gölpazarı ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. 2013 Yılında İngiltere’de ( University of Portsmouth) “ The Importance of Civil Society Organizations in the Accession Process of Turkey to the Euroyan Union (Türkiye’nin Avrupa Birliğine Katılım Sürecinde Sivil Toplum Örgütlerinin Önemi ) alanındaki tezi ile yüksek lisans öğrenimini tamamladı. 19.08.2017 tarihli ve 2017/345 sayılı Müşterek Kararname ile Çankırı Şabanözü ilçesinden Ordu Mesudiye Kaymakamlığına atandı. 07.08.2019 tarih 2019/268 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile İlçemiz Kaymakamlığına atanmış 27.08.2019 tarihinde İlçemizdeki görevine başlamıştır.