Giriş ve çıkışlar ayrı yerlerden yapılacak

CORONA Virüs salgını nedeni ile alınan önlemler doğrultusunda 2 haftadır kurulmayan Vakfıkebir pazarı Pazartesi günü kurulacak.

Giriş
Güncellenme

Vakfıkebir Belediyesi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı; Pazaryerimiz yarın (6 Nisan Pazartesi) sadece sebze ve meyve satıcılarımızın satış yapabilmeleri için sosyal mesafe kuralına uygun olarak açılacaktır.

Pazarcılarımızın ve pazaryerinden alış veriş yapacak olan vatandaşlarımızın devletimiz tarafından belirlenen aşağıdaki kurallara uymaları önemle rica olunur;

1­ -Pazar yeri alanlarına kontrollü giriş, çıkışları sağlamak için belirlenen giriş ve çıkışlar haricinde diğer tüm alanlar kapatılacak, kontrolsüz giriş ­ çıkışlar engellenecektir.

2­ -Pazar yeri alanına giriş ve çıkışlar ayrı ayrı yerlerden yapılacaktır. Aynı yerden yapılması zorunlu ise aynı noktada vatandaşların karşı karşıya gelerek yoğunluk oluşturmaması için giriş-çıkış için ayrı koridorlar oluşturulacaktır.

3­ -Pazar yerleri alanında sergi, tezgâh ve veya tahtalar araları en az 3 metre olacak şekilde yerleştirilecektir.

4­ -Pazar yeri alanına içerdeki esnaf sayısının en fazla 2 katı vatandaş alınacaktır.

5­ -Pazar yeri alanı içerisinden vatandaş çıktıktan sonra içeriye vatandaş alınarak içeride sürekli aynı sayıda vatandaşın bulunması sağlanacaktır.

6­- Bu amaçla pazar giriş noktaları oluşturulacak bu noktalarda bekleyecek vatandaşların beklemesi için bir koridor oluşturulacak ve koridorda bekleyen vatandaşlar arasında en az 2 metre mesafe bırakılacaktır.

7­ -Pazarlarda akşamüstü yoğunluk oluşmasının engellenmesi için vatandaşlarımızın akşam saatlerini beklemeden alış verişlerini yapmaları gerekmektedir.

Bizlerde vatandaşlarımızı uyarıyoruz! Lütfen maske ve eldiven takarak hijyen kurallarına uyarak, yakın temastan kaçınalım.