Vali Osman Bilgin koronavirüsü yendi

Koronavirüsüne yakalanan ve tedavi gören Kırklareli Valisi Osman Bilgin’in (Covid-19) testi, yapılan son iki testte Negatif çıktı.

Giriş
Güncellenme

Kırklareli Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Vali Bilgin'in koronavirüs testinin pozitif olduğu belirtildi. Vali Bilgin,  tedavi sürecinin ardından asıl ihtiyacı olan hastalarda kullanılmak üzere COVID-19 İMMÜN PLAZMA BAĞIŞINDA bulunacağı belirtildi.

“Daha önce Pozitif çıkan Koronavirüs (Covid-19) testim, yapılan son iki testte NEGATİF çıkmıştır diyerek paylaşımda bulunan Vakfıkebirli hemşehrimiz Osman Bilgin;  Yüce Allah’ın inayeti ve sizlerin duası ile Dünya ve Ülkemiz için çok büyük tehdit olan bu virüsü yenmemin mutluluğunu yaşıyorum dedi.

Vali Bilgin, Dünyada herkesin imrendiği sağlık sistemini ülkemize kazandıran Sayın Cumhurbaşkanımıza minnet ve şükranlarımı arz ederim. Tedavim sürecindeki doktorlarım; Göğüs Hastalıkları Uzm. Dr. İbrahim Halil Üney, Uzm. Dr. Pelin Korkmaz ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzm. Dr. Nuray Olcaytürk başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederim.

Ayrıca, Yüce Türk Milletinin bir ferdi olarak, Güçlü Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşı ve Valisi olmaktan her daim onur ve mutluluk duyduğumu özellikle belirtmek isterim.”dedi.

Bilindiği gibi, Vali Bilgin'in yerine vekil olarak Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Kocakundakçı'nın görevlendirildiği bildirilmiş ve  "Vali Bilgin, kendisini 14 gün süreyle Vali Konağı'nda izole altına almış ve izole süresince Vali Konağı'ndan fiili olarak Valilik görevini yürütüyordu.