Bando Takımının Maskeleri Bordo/Mavi

Vakfıkebir’de kurulan ilk sivil Bando Takımının BORDO/MAVİ maskeleri Hülya Çalış Hocadan.

Giriş
Güncellenme

Vakfıkebir’de bir gurup gençler tarafından ilk sivil bando takımı kuruldu. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı öncesi kurulan ilk sivil bando takımı Gençlik ve Spor Bayramı olan 19 Mayıs Salı günü sahne alacak.

Anıl Sağlam ve arkadaşlarının öncülüğünde başlatılan Covid 19'un gölgesinde kutlayacağımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı'nda sahne alacak bando takımının BORDO/MAVİ maskeleri Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi Usta Öğreticisi Hülya Çalış Hocadan.

Tamamen gönüllülük esasıyla kurulan ilçenin ilk sivil bando takımına, gönüllü olarak Usta öğretici Hülya Çalış, bando takımında görev yapacak olan 50 kişilik kadro için BORDO/MAVİ renklerinde özel olarak tasarlanmış maske dikerek bando takımı şefi Anıl Sağlam’a teslim edecek.

Gençlerimizin ilçemiz için mutluluk vesilesi olan bu davranışlarına katkı vermek istediğini belirten Hülya Çalış, tamamen gönüllü olarak, hiç kimse ve kuruluştan katkı almadan gençlerimize jest yapmak istedik.  Dikim sırasından Melek Sade ve Ayşe (Berrin) Alp arkadaşlarımdan yardım alarak kısa bir süre içersinde öz veriyle çalışarak maskelerimizi tamamladık. Gençlerimizin sağlıklı bir şekilde hayatlarını devam ettirmelerine bir nebze de olsa katkıda bulunabildiysek ne mutlu.

Hülya Çalış Hoca ayrıca, Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurtuluş savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere Aziz Milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum dedi.