Çok Güzel Hareketler Bunlar

Alkışlar Muhtar Cavdaroğlu, Neriman Hanım ve Nurten Hemşireye.

Giriş
Güncellenme

Yıllar sonra Vakfıkebir’de kurulan ilk sivil bando bu gün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda sahne alarak Hükümet Konağı önündeki tören sonrası ilçe sokaklarını şenlendirdiler.

Ramazan ayı olması nedeniyle hem oruç tutan hem de yoğun sıcağa rağmen ilçe tarihinde bir ilki gerçekleştiren sivil bando takımının imdadına Kemaliye Mahallesi Muhtarı Ali İhsan Cavdaroğlu yetişti. Bando takımının sıcaktan bunalarak terlediğini gören Muhtar Ali Ihsan Cavdaroglu, en yakın marketten havlu peçete alarak bandoda görev yapanlara peçete vererek günün alkışı hak edenlerinden biri oldu.

Kemaliye Mahallesi güzergâhından başlayarak Hükümet Konağı önündeki tören sonrası Cumhuriyet Mahallesi Bağkur Evleri altına kadar çalarak yürüyen bando takımının imdadına Neriman Yağcı Hanım yetişti. Bloklarda ikamet eden Yağcı Hanım, elinde bir şişe kolonya ile bando takımının imdadına yetişti. Bandocuların eline tek tek kolonya dökün Yağcı, alkışı hak edenlerden oldu.

Emekli Nurten Hemşire ise ilerlemiş yaşına rağmen coşkusundan hiçbir şey kaybetmemiş. Bando takımının oturduğu mahallesini caddelerinden geçerken eline aldığı Türk Bayrağını sallayarak bando takımına eşlik etti. Nurten Hemşireye Berrirn ve Asiye Alp’te eşlik ederken objektifimize yakalandılar.

Hassasiyetlerinden dolayı Yağcı Hanım. Muhtar Cavdaroğlu ve Nurten Hemşireyi tebrik ediyoruz.