Şalpazarı’nda İkinci Covid19 Vakası

Trabzon’un Şalpazarı İlçesi’nde geçtiğimiz günlerde Çamlıca Mahallesi’nde görülen ve karantina altına alınan mahallenin ardından bu sefer Geyikli Mahallesi’nden Koronovirüs vakası görülmesi ilçe halkını tedirgin etti.

Giriş
Güncellenme

Dünyayı etkisi altına alan ve Yurdumuzda etkili olan Koronovirüs Covit19 hastalığı Şalpazarı İlçemizde yok çıkan medyadaki haberlerin ardından hemen Çamlıca Mahallesi’nde bir vatandaşın 18 kişiye Koronovirüs bulaştırmasının tedirginliğini atlatamayan ilçe bu sefer de Geyikli Mahallesinde vaka çıkmasının tedirginliğini yaşıyor. 18 kişiye yapılan test sonrasında 1 testleri pozitif çıkarak tedavi altına alınmıştı. Bu pozitif vaka çıkanların ikamet ettikleri evlerden 3 tanesi karantinaya alınmıştı.

Trabzon Şalpazarı Geyikli Mahalle muhtarı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Geyikli Mahallesi sakinlerinden A.G-D.G-S.G yüksek ateş şikâyetlerinden dolayı Vakfıkebir Devlet hastanesine müracaat etmeleriyle test sonuçlarının pozitif çıkmasın ardından Trabzon’da bir hastanede tedavi altına alındığını belirtti.

Test sonucu pozitif çıkan üç hastanın Trabzon’dan gelen yakınında yapılan test sonucunda pozitif olmasıyla beraber sayın 4 olduğunu belirten Mahalle muhtarı Muhammet Gülay bu pozitif vakalarla yakın temas olan varsa en yakın sağlık kuruluşlarını gitmeleri için gerekli bilgilendirmeyi yapıyoruz dedi. Muhtar Gülay umarım bu vakalar artmadan önlem alınır İlçe ve mahalle halkı tedirgin durumda dedi.

Kaynak Şalpazası Ses