Tonyalı Fatma Hoca veda etti

TV 8’de yayımlanan MasterChef Türkiye yeni sezon elemelerine geçen hafta damgasını vuran Tonyalı Fatma Hoca üçlü elemelerde elendi.

Giriş
Güncellenme

MasterChef Türkiye yeni sezon yarışmanın jüri üyeleri Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu’nun yaptğı yemek yarışma programının bu akşam yayımlanan bölümünde jüri verilen malzemelerle köfte ve piyaz yapılması istendi.

 Üçlü elemelere Tonyalı Fatma Hoca, iki çocuk annesi Özgül Çoşar ve Artvinli Mert Medetoğlu yarıştı. Yapılan köfte ve piyaz değerlendirmesini yapan jüri ilk olarak Mert Medetoğlu’nu eledi. İlk elemelerde rahat nefes alan Tonyalı Fatma Hoca, ikinci elemelerde köftenin yanında yapılan piyazsın yapılış şekli olarak garnitür olduğunu ve köftelerin pişirme dengesinde sulu kaldığını söyleyerek bu akşamki elemelerde iki çocuk annesi Özgül Çoşar’ın yaptığı yemeklerin daha istenilen yönde olduğunu beyan ederek Fatma hoca’yı  eledi.

Juri üyesi Mehmet Şefin en iyi köfte hangisi sorusuna Karadeniz Köftesi ve özellikle Akçaabat Köftesinin olduğunu söyleyen Fatma Hocanın cevabına karşılık olarak anne köftesinin olduğunu söyledi. 

Elenmesinden sonra jüri üyelerine teşekkür eden Fatma Hoca, piyazı pişirerek farklı lezzet katmak istedim. İnşallah gelecek sezonda bana nasip olur. Adaletli bir eleme oldu dedi.

Geçeye diğer Karadenizli yarışmacı Mert Medetoğlu’na yaptığı esprili takılmalarda damgasını vurdu.