Trabzon’da Taşkın Riskini Azaltıyoruz

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Trabzon’a yaptığı yatırımlarla devasa projeleri hayata geçiriyor.

Giriş
Güncellenme

Depolama, sulama ve toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak, vatandaşları ve tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak, hidroelektrik enerji santralleri ile ülkemizi dışa bağımlı olmaktan kurtarmak için tüm gücüyle çalışan DSİ, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla suyun her damlasına sahip çıkıyor.

Trabzon’a 1 Baraj ve 1 İçme suyu Kazandırdık.

Doğu Karadeniz’in en önemli ili olan Trabzon’a son 18 yılda 154 adet Tesis ile3 milyar 94 milyon TL yatırım yaptıklarını vurgulayan DSİ Genel Müdürü Kaya YILDIZ,’ Trabzon’a son 18 yılda 1baraj ve 1 içme suyu tesisi inşa ettik.

Trabzon ilimize Menba Kalitesinde İçme suyu

Genel Müdür YILDIZ, Diğer taraftan inşaat çalışmaları devam eden içme suyu tesisin 2022yılı sonuna kadar tamamlayarak, toplamda 315.000kişi için yılda 73m³ içme suyu temin edilecektir.

Trabzon ilimizde Taşkın Riskini Azaltıyoruz

Ayrıca; Trabzon İlinde taşkın riskini azaltmak için son 18 yılda tamamlanan 103adet taşkın koruma tesisi ile 213yerleşim yeri ve 9.730 dekar arazinin taşkın kontrolünü sağladıklarını ve 28adet taşkın koruma tesisinin de inşaat çalışmalarının devam etmektedir.

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız; “Son olarak bu projelerin yapılmasında en büyük destekçimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye şükranlarımı sunuyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.