Durumlar Vahim!

Bakan Koca Haftalık vaka sayısını açıkladı! Trabzon ve özellikle Vakfıkebir İlçesi’nde durum iyi değil.

Giriş
Güncellenme

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Haftalık vaka sayısını açıkladı. Trabzon Vaka ayısı en fazla artan iller arasında yer aldı. Buna göre Trabzon'da 100 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı 17-23 Temmuz tarihleri arasında 108,11 oldu. 10-16 Temmuz tarihleri arasında 100 Bin Nüfusa karşılık gelen vaka sayısı 56,33 olmuştu.

Bakan Koca "İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Salgını kontrol altında tutma gücümüzü zora sokmayalım. Aşı olup tedbirlere uymak zorundayız." dedi. Bakan Koca vaka sayısı en fazla artan illeri açıkladı. Bu iller arasında Trabzon ve Giresun'da yer aldığını da açıkladı.

Özellikle Kurban Bayramı nedeniyle ilçede yaşanan yoğunluk nedeniyle bayram öncesi 2-4’lerde olan vaka sayıları hat safhada. Edindiğimiz bilgilere göre Vakfıkebir genelinde dün vaka sayısı 30’ları geçerek davan yaptı.  Son verilere göre ilçede vaka sayısı 100’ün üzerine çıkmış durumda. Yetkililer maske, mesafe ve hijyen kurallarını uyulması ve kalabalık ortamlardan uzak durulmasında vatandaşların sağlığı açısından çok önemli olduğunun altını çizdiler.

Ayrıca Sağlık İl Müdürlüğü tarafından açıklanan hedef nüfusa göre aşı oranlarında ise Vakfıkebir % 61.21 ile il bazında orta sıralarda yer aldı.