Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti Büyükliman'dan aday gösterecek mi?
23 Ocak 2011, 12:20

         Önümüzdeki Haziran ayında yapılacak genel seçimler öncesi Büyükliman’da gündem
        AK Parti bu bölgeden milletvekili adayı gösterecek mi?
        İki dönemdir iktidarda olan AK Parti, birinci dönem Büyükliman’dan dördüncü sırada gösterilen Beşikdüzülü Aydın Dumanoğlu’nu bir dönem milletvekilliği yapmıştı.
İkinci iktidar döneminde ise Büyükliman Bölgesi’nden milletvekili adayı gösterilmedi.
Vakfıkebir, Beşikdüzü, Tonya, Şalpazarı ve Çarşıbaşı İlçeleri’nden oluşan Büyükliman havzası bu dönem mutlaka iyi bir sırada milletvekili adayı bekliyor.
Edindiğimiz izlenimlere göre; AK Parti’nin Büyükliman’a sıralamada iyi bir yerden kontenjan vereceği ifade ediliyor
       Bu sinyal doğrultusunda ilk olarak AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Avukat Nevzat Çabuk ilçe başkanlığı görevinden istifa ederek milletvekili aday adaylığını açıklamıştı.
        Vakfıkebir’den AK Parti Trabzon eski İl Başkanı Muhammet Balta ile İl Genel Meclis Üyesi Rıfat Yavuzyılmaz resmi olarak aday adaylıklarını henüz açıklamasalar da kesin olarak aday adayı olacaklarını her fırsatta deklere ediyorlar. İl Genel Meclis Üyeliği, İl Genel Meclisi Başkanlığı ve İl Başkanlığı görevlerinde bulunan Muhammet Balta’nın en büyük isteği; Büyükliman Bölgesi’ne milletvekili olarak hizmet etmek…
        Beşikdüzü’nde eski ilçe başkanı ve geçen dönem belediye başkan adayı olan Cengiz Demir ile öğretmen Sakin Terzi’nin isimleri geçiyor. Cengiz Demir gelişmeleri takip ettiğini, yapacağı görüşmeler sonucu aday adayı olup olmayacağını ifade ederken, Sakin Terzi ise geçen dönemde aday adayı olarak tecrübe kazanarak, bu dönemde aday adayı olma ihtimalinin olduğu söyleniyor.
       Tonya’dan sadece Belediye Başkanı Ahmet Kurt’un ismi geçiyor. Bizde, Tonya’da birçok ilke imza atan ve üç dönemdir ilçede belediye başkanı olarak görev yapan Ahmet Kurt’a aday olacak mısınız sorusunu yönelttik.  Belediye Başkanı Kurt; “Öncelikle partimin Büyükliman Bölgesi’nden aday göstermesi halinde göstereceği adaya, sonra ayrım yapmaksızın partimin adaylarına bütün gücümle destek olacağımı halen partimin ve Tonya halkımın bana verdiği belediye başkanlığı görevini yürüttüğümü, bana bu görevi veren partim ve halkım ister hadimlik ister hademelik başka bir görev verilmesi halinde emir kabul edeceğimi ve kabulleneceğimi, görev talep etmenin terbiyemizde olmadığını, ancak görev verilmesi halinde kaçmayacağımızın bilinmesini istiyorum. Kısacası “REİS NE DERSE O OLUR” diye görüşlerini açıkladı.
        Çarşıbaşı’nda İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kul’un ismi ön planda. Ama şu ana kadar İbrahim Kul sessiz kalmayı tercih ediyor. Kul da Büyükliman Bölgesi’nin yakından tanıdığı bir isim. Bakalım önümüzdeki süreçte neler yaşanacak.   
       Bunu hep beraber göreceğiz…
       Cumhuriyet Halk Partisi’nde ise Büyükliman’dan şu ana kadar sadece İl Genel Meclis Üyesi Sedat Gözaçan aday adayı olacağını ifade ediyor. Belediye Başkanı Ramis Uzun, kendisi her ne kadar aday adayı olmayacağını üstüne basa basa söylese de yine ismi kamuoyu gündeminden hiç düşmüyor.
       Milliyetçi Hareket Partisi’ne gelince, eski il başkanlarından ve daha önce milletvekili adayı olan Tonyalı Muhammet Öztürk’ün birinci sırada aday gösterilmesi isteniyor. Sonuç olarak Büyüklimanlıları, Haziran ayında yapılacak genel seçimler öncesi oldukça kararlı gördük…
       Beş ilçenin ortak kanaati; hangi parti en iyi sırayı Büyüklimanlı adaya verirse o adayı destekleyeceklerinin altını çizerken, her zaman halkın içinde çözüm üreten milletvekili adayı istediklerini dile getirdiler.

Bu yazı 2040 defa okunmuştur.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yazara Ait Diğer Yazılar

Aydın Gelleci Aydın Gelleci
Bizimkisi bir ‘Yanal’ hikayesi!..
Aksal YAVUZ Aksal YAVUZ
Trabzon Fırsat Tepti
Nurgül GÜNAYDIN Nurgül GÜNAYDIN
Futbolcular Trabzon’a neden gelmek istemiyor?
Cemal ÖNER Cemal ÖNER
Kabus Dolu Günlere Dönüş Mü!!
M. Bülent ALP M. Bülent ALP
İki Hüzünlü Veda
Ö. Faruk BULUT Ö. Faruk BULUT
14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ!